Tanıtım

Turk İlaç ve Sanayi A.Ş hakkında detaylı bilgiye bu bölümden ulaşabilirsiniz.

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.

T

URK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. BATTAL Holding bünyesinde bulunan ve sağlık sektöründe hizmet veren şirketlerimizin en genç üyesidir. 2010 yılında 6800 metrekare kapalı alanda kurulmuş ve artan ihtiyaçlar doğrultusunda 2012 yılında 16.000 metrekare ek tesis inşa edilmiş ve 2015 yılında Türk ilaç sektörü için yepyeni bir değer olan ANKARA Akyurt bölgesinde bugün itibari ile toplamda 48.000 metrekare alanda üretim tesisi ülkemiz hizmetine arz edilmiştir.

Ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve ası üretimi olarak belirlenmiş olan TURK İlaç; öncü, dinamik ve profesyonel kadrosu ile üretim tesis yatırımlarını kısa sürede tamamlamıştır.

TURK İlaç; sektöre yeni girmiş olmasına rağmen ülkemiz için stratejik önem arz eden ası üretimi konusunda ilkler arasına girerek Türkiye’nin özel teşebbüs olarak ilk ve tek ası üretim tesisini kurmuştur.

2017 yılında seri üretime başlanacak olan Td ve hepatit B aşı üretim tesisimizde yapılacak olan üretim ile ülkemizin difteri, tetanoz ve hepatit B aşısı için dışa bağımlılığına son verilecek olmasının yanı sıra üretimin %70’lik kısmı için ihracat hedeflenmektedir.

Milli ası üretim projesinin hayata geçirileceği tesislerimizde difteri ve tetanoz aşısı üretimi için temsilcisi bulunduğumuz BB-NCIPD Bulgaristan Firması ile teknoloji transferi anlaşmasını imzalamış ve çalışmalar sürdürülmektedir.

Tesisimiz günümüzün sahip olduğu en ileri teknolojiler ile donatılmış; Güncel Iyi Üretim Uygulamaları (GMP) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (GLP) kurallarına uygun olarak dizayn edilmiş ve tüm üretim ekipmanlarının seçimi uluslararası normlar esas alınarak yapılmıştır.

İlaç üretiminin en önemli unsurları olan WFI su ve HVAC sistemleri; ileri otomasyon ve mühendislik çalışmaları doğrultusunda dizayn edilmiştir. Teknik alanlar dahil tesisin tüm birimleri 24 saat otomatik kontrollü sistemlerle izlenmektedir. Ayrıca tesis, tüm tesisata hızlı ve direkt müdahale imkanı sağlayacak bir yerleşime sahip özelliktedir.

Ürün ve üretim tesis kalitesini birinci derecede önemseyen ve bunu şirket politikası olarak ilke edinmiş olan TURK İlaç, aylık; 145.000.000 adet tablet, 164.000.000 adet sert kapsül, 44.000.000 adet ampul ve 9.000.000 adet IV solüsyon üretim kapasitesine sahiptir.

TURK İlaç, sektörün genç bir üyesi olmasına rağmen kararlı ve profesyonel kadrosu ile bilimin ışığında Türkiye’nin hizmetinde
olmaya devam edecektir.

Hızlı İletişim Formu

Konu (gerekli)

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Sağlık Mesleği Mensubu (gerekli)
EvetHayır

İletiniz (gerekli)

Resimdeki Güvenlik Kodunu Giriniz captcha