Üretim Tesisi

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. üretim tesisim hakkında detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.

2

015 Nisan ayında açılışı yapılmış olan tesisimiz ilaç sektörünün sahip olabileceği en ileri teknoloji ile tesis edilmiş olup Güncel İyi Üretim Uygulamaları ve İyi Laboratuvar Uygulamaları kurallarına uygun olarak dizayn edilmiş ve tesisimizdeki tüm üretim ekipmanlarının seçimi uluslararası normlar esas alınarak yapılmıştır. İlaç üretiminin en önemli unsurları olan damara enjekte edilebilir nitelikte WFI su ve havalandırma sistemleri ileri mühendislik ve efektif otomasyon seviyesinde dizayn edilmiştir. Teknik alanlar tüm tesisata hızlı ve direk müdahale imkanı sağlayacak bir yerleşime sahip olup, steril olmayan üretim alanlarında dahi hepa filtre kullanılarak, üretim alanlarının hava kalitesi en üst seviyede tutulmuştur. 17.500 metrekare üretim alanına sahip olan tesisimiz toplamda 56.000 metrekarelik bir kapalı alan yerleşkesine sahiptir.

Tesisimiz,

  • 700.000 adet/saat Tablet,
  • Tablet üretim bölümü; bilinen konvansiyonel tablet çeşitlerinin yanısıra, çift taraflı farklı etken maddeli tablet üretim teknolojisini de sahiptir.

  • 200.000 adet/saat kapsül,
  • Kapsül üretimi ise doğrudan kuru granülasyon ile üretimin yanında; istenilen şart ve koşulda kaplanmış, peletlenmiş çoklu/etkin madde ihtiva edebilecek özellikte üretim teknolojisine sahiptir.

  • 24.000 adet/saat Ampul,
  • Turk Ilaç 1-20 ml form aralığında ampul dolum hattına sahip olup bu hatta aseptik koşullarda en son teknoloji ile uyumlu olarak aşı dolumu gerçekleştirilmektedir.

  • 9000 adet/saat IV Paranteral solüsyon,
  • IV Paranteral solüsyon üretiminde kullanıcıların uygulamada yaşadıkları ciddi sorunların (kemoterapide dozlama sıkıntısı, diyalizde IV setinin torbadan ayrılması, torba içeriğinin %100 boşaltılamaması, v.b) yaşanmaması için patenti Turk İlaca ait TURKFLEKS marka safety port ile desteklenmiş PP torbada üretim gerçekleştirilmiştir.

  • 8000 litre/saat Diyaliz Solüsyon üretim kapasitelerine sahiptir.
  • Diyaliz solüsyon hattımızda 5 litre, 6 litre, 8 litre ve 10 litrelik hacimlerde dolum gerçekleştirilmektedir.

Ankara Akyurt ilçesinde halen yatırımı devam eden tesisimizde ise ampul ve IV tesisimiz genişletilerek flakon/prefilled şırınga hatları da ilave edilmek sureti ile üretim kapasitesinin hızla artırılması planlanmaktadır. Tesisimizde dolumu yapılan aşıların aynı zaman da üretimine de başlanmak üzere eş zamanlı olarak gerekli yatırım ve teknoloji transferi çalışmaları devam etmektedir.

Dolumu planlanan öncelikli aşılarımız TD, hepatit A, hepatit B aşıları olup, üretim fazına geçiş TD aşısı ile birlikte başlamış ve ülkemize arz edilmiştir.

Hızlı İletişim Formu

[contact-form-7 id="1296"]