Üretim Tesisi

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. üretim tesisim hakkında detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.

2

015 Nisan ayında açılışı yapılacak olan tesisimiz ilaç sektörünün sahip olabileceği en ileri teknoloji ile tesis edilmiş olup Güncel İyi Üretim Uygulamaları ve İyi Laboratuvar Uygulamaları kurallarına uygun olarak dizayn edilmiş ve tesisimizdeki tüm üretim ekipmanlarının seçimi uluslararası normlar esas alınarak yapılmıştır. İlaç üretiminin en önemli unsurları olan damara enjekte edilebilir nitelikte WFI su ve havalandırma sistemleri ileri mühendislik ve efektif otomasyon seviyesinde dizayn edilmiştir. Teknik alanlar tüm tesisata hızlı ve direk müdahale imkanı sağlayacak bir yerleşime sahip olup, steril olmayan üretim alanlarında dahi hepa filtre kullanılarak, üretim alanlarının hava kalitesi en üst seviyede tutulmuştur. 6800 metrekare üretim alanına sahip olan tesisimiz toplamda 9800 metrekarelik bir üretim yerleşkesine sahiptir.

Tesisimiz saatte 1.200.000 adet tablet, 420.000 adet kapsül, 35.000 adet ampul ile 3.500 adet IV Paranteral solüsyon üretim kapasitelidir.

Tablet üretim bölümü; bilinen konvansiyonel tablet çeşitlerinin yanısıra, çift taraflı farklı etken maddeli tablet üretim teknolojisini de sahiptir.

Kapsül üretimi ise doğrudan kuru granülasyon ile üretimin yanında; istenilen şart ve koşulda kaplanmış, peletlenmiş çoklu/etkin madde ihtiva edebilecek özellikte üretim teknolojisine sahiptir.

IV Paranteral solüsyon üretiminde kullanıcıların uygulamada yaşadıkları ciddi sorunların (kemoterapide dozlama sıkıntısı, diyalizde IV setinin torbadan ayrılması, torba içeriğinin %100 boşaltılamaması, v.b) yaşanmaması için patenti Turk İlaca ait TURKFLEKS marka safety port ile desteklenmiş PP torbada üretim gerçekleştirilmiştir.

Turk Ilaç 1, 2 ve 5 ml lik ampul dolum hattına sahip olup bu hatta aseptik koşullarda en son teknoloji ile uyumlu olarak aşı dolumu planlanmaktadır.

Ankara Akyurt ilçesinde halen yatırımı devam eden 6.000 metrekare zemin üzerine inşası süren 15.000 metrekare üretim alanına sahip olacak tesisimizde ise ampul ve IV tesisimiz genişletilerek flakon/prefilled şırınga hatları da ilave edilmek sureti ile üretim kapasitesinin hızla artırılması planlanmaktadır. Tesisimizde dolumu yapılan aşıların aynı zaman da üretimine de başlanmak üzere eş zamanlı olarak gerekli yatırım ve teknoloji transferi çalışmaları devam etmektedir.

Dolumu planlanan öncelikli aşılarımız TD, hepatit A, hepatit B aşıları olup, üretim fazına geçişin ise TD aşısı ile başlaması planlanmaktadır.

Hızlı İletişim Formu

Konu (gerekli)

Adınız Soyadınız (gerekli)

Telefon Numaranız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Sağlık Mesleği Mensubu (gerekli)
EvetHayır

İletiniz (gerekli)

Resimdeki Güvenlik Kodunu Giriniz captcha