Türk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., BATTAL Holding bünyesinde 2010 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve aşı üretimi olan TURK İlaç, dinamik ve profesyonel kadrosuyla Türkiye’nin özel teşebbüs olarak ilk ve tek aşı üretim tesisini kurmuştur.

2017 yılında seri üretimine başlanan TETADİF Td aşısıyla ülkemizin difteri tetanos aşısında dışa bağımlılığı sona erdirilmiş olup, üretimin %70’lik kısmı için ihracat hedeflemektedir.

TURK İlaç’ın ANKARA Akyurt bölgesinde bugün itibariyle sahip olduğu toplam 56.000 metrekare alandaki üretim tesisleri en ileri teknolojilerle donatılmış ve tüm üretim ekipmanları uluslararası normlara uygun şekilde dizayn edilmiştir. Tüm üretimler Güncel İyi Üretim (GMP) ve İyi Laboratuvar Uygulama (GLP) esaslarına uygun olarak yürütülmektedir.

TURK İlaç etik ve bilimsel değerler çerçevesinde Türk ilaç sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tanıtım Filmi

Sosyal Medyada TURK İlaç
Sağlık Bakanlığı’mız himayelerinde başlatılan Milli Aşı Projemiz kapsamında Difteri-Tetanos aşısı başarıyla üretilerek ruhsatlanmış ve ilk teslimatı gerçekleştirilmiştir.

Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olmasını temenni eder, gurur ve saygıyla arz ederiz.

Ölümsüz hatıran, fikirlerin ve sevginle hep varsın, var olacaksın.

Ankara Akyurt ilçesinde konuşlu Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. aşı ve ilaç üretim tesislerimizi ziyaret eden TÜSEB, USHAŞ ve TİTCK yetkililerinden oluşan Sağlık Bakanlığı Heyetine teşekkür ederiz

Ankara Akyurt İlçesinde bulunan ilaç ve aşı üretim tesislerimizi ziyaret ederek bizi onurlandıran TÜBİTAK Başkanı Sn. Prof. Dr. Hasan Mandal ve beraberindeki heyete teşekkür ediyoruz.