TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., BATTAL Holding bünyesinde 2010 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Ana faaliyet konusu beşeri ilaç ve aşı üretimi olan firmamız, dinamik ve profesyonel kadrosuyla Türkiye’nin özel teşebbüs olarak ilk ve tek aşı üretim tesisini kurmuştur.

2017 yılında seri üretimine başlanan TETADİF Td aşısıyla ülkemizin difteri tetanos aşısında dışa bağımlılığı sona erdirilmiş olup, üretimin %70’lik kısmı için ihracat hedeflemektedir.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.’nin ANKARA Akyurt bölgesinde bugün itibariyle sahip olduğu toplam 56.000 metrekare alandaki üretim tesisleri en ileri teknolojilerle donatılmış ve tüm üretim ekipmanları uluslararası normlara uygun şekilde dizayn edilmiştir. Tüm üretimler Güncel İyi Üretim (GMP) ve İyi Laboratuvar Uygulama (GLP) esaslarına uygun olarak yürütülmektedir.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. etik ve bilimsel değerler çerçevesinde Türk ilaç sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir.

Tanıtım Videosu

Promotional Video

Medyada TURK İlaç

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.’nin ruhsatlanan yeni ürünleri;

NAKOUT (Asetilsistein) 300 mg/3 ml Enjeksiyonluk / İnfüzyonluk Çözelti”, “TRAMTURK (Tramadol hidroklorür) 100 mg/2 ml IM/IV/SC Enjeksiyonluk / İnfüzyonluk Çözelti” ve “TURKFLEKS %0,5 METRONİDAZOL I.V. İnfüzyonluk Çözelti” isimli ürünlerimiz ruhsatlanmış olup, klinik kullanıma sunulmuştur.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet Berat BATTAL Bey EkoTürk’teki canlı yayına katılmıştır.

TURK İlaç ve Serum Sanayii A.Ş., Chromis LLC Firması ile Kovid-19 tedavisinde kullanılan Avifavir isimli ilacın satışı ve üretimi ile ilgili çerçeve anlaşması imzaladı.

TURK İlaç’tan Moskova Basın Müşavirliği’ne yapılan açıklamada, şirket ile Moskova merkezli Chromis’in, Kovid-19’un tedavisi için geliştirilen Avifavir ilacının Türkiye’de üretimi ve satışı konusunda işbirliği kararı aldıkları kaydedildi.

Tarafların bu işbirliği ilgili olarak, ‘ana ticari ve hukuki hatların belirlendiği çerçeve anlaşma imzaladığı’ belirtildi.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Berat BATTAL, Sputnik Light aşısı ile Çumakov Merkezi’nin geliştirdiği KoviVak koronavirüs aşısını Türkiye’de üretmek için görüşme halinde olduklarını söyledi.

TURK İlaç: Sputnik Light ve Çumakov Merkezi’nin aşısını Türkiye’de üretmek için görüşmeler yapıyoruz.