TURK İlaç ve Serum Sanayi A.S. Halka Arzına Rekor Seviyede Talep Geldi

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.S. Halka Arzına Rekor Seviyede Talep Geldi

– OYAK Yatırım liderliğinde gerçekleştirilen TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. halka arzına rekor talep

– OYAK Yatırım liderliğinde TURK İlaç’ın halka arzı gerçekleştirildi:

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. rekor talep topladı

Aşı, serum, diyaliz solüsyonları, biyolojik tıbbi ürünler ve beşeri ilaç üreticisi olan TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.’nin halka arzı Borsa İstanbul’da düzenlenen gong töreni ile tamamlandı. OYAK Yatırım liderliğinde gerçekleştirilen halka arzın ardından TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş., TRILC kodu ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Rekor bir taleple halka arzın gerçekleştiğini belirten OYAK Yatırım’ın Genel Müdürü Erkan Ünal: “128 binin üzerinde yatırımcıdan toplam halka arz büyüklüğünün 61,9 katı talep gelirken, sadece bireysel yatırımcılardan kendilerine tahsis edilen tutarın 138,6 katı talep geldi” dedi.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.’nin halka arzı, 5 Mart 2021 tarihinde düzenlenen ve Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Korkmaz Enes Ergun, OYAK Yatırım Genel Müdürü Erkan Ünal, Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Berat Battal, Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Yunus Emre Battal, Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Berna Sezer ve ekiplerinin katılım gösterdiği gong töreni ile gerçekleşti. 25-26 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilen 10 TL sabit fiyatlı halka arza yerli ve yabancı yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. OYAK Yatırım liderliğinde gerçekleştirilen TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.’nin halka arzında son yıllarda halka arzlar arasında toplanan talep sayısı ile yeni bir rekora imza atıldı. Halka arz edilen şirket paylarının yüzde 40,9’u Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara, yüzde 35’i de Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara ve yüzde 24,1’i ise Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsis edildi.

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Dr. Korkmaz Enes ERGUN TURK İlaç ile 2021 yılının ikinci halka arzını yapmış olduklarını belirterek “234,5 milyon TL’lik bu halka arzda, yaklaşık 123.000 yatırımcıya yaptığı satış ile başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Bu başarılı halka arz dolayısıyla, bu süreçte emeği geçen herkese, başta Türk İlaç ve Oyak Yatırımın kıymetli yöneticileri ile çalışanlarına, Borsa ve SPK uzmanlarına çok teşekkür ediyor, bugün Borsa ailesine katılan Türk İlaca hoş geldiniz diyorum. Siz değerli katılımcılara, bu güzel gong törenine katıldığınız için teşekkür ediyorum.” Dedi.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Berat Battal, halka arza gösterilen yoğun ilgiden dolayı müteşekkir olduklarını belirterek, “Elde edilecek gelir ile izahnamede belirtilen esaslar çerçevesinde yüksek hassasiyet gösterilerek teveccüh sahibi yatırımcımızın beklentilerini en üst seviyede karşılayacak şekilde şimdi her zamankinden daha fazla çalışacağız” diye konuştu. Battal, “Halka arz sürecimizde bize destek veren başta Sermaye Piyasası Kurulu’na, halka arzımıza aracılık eden Konsorsiyum Liderimiz OYAK Yatırım ve değerli ekibine, Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu’na, Bağımsız Denetim Kuruluşu’na, destek veren Konsorsiyum üyelerine ve bize güvenerek talepte bulunan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Halka arza aracılık eden konsorsiyum lideri OYAK Yatırım’ın Genel Müdürü Erkan Ünal ise, OYAK Yatırım olarak, konsorsiyum liderliğini yürüttüğümüz TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. halka arzını geniş bir katılım ve rekor taleple başarılı bir şekilde tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. 128 binin üzerinde yatırımcıdan toplam halka arz büyüklüğünün 61,9 katı talep gelirken, sadece bireysel yatırımcılardan kendilerine tahsis edilen tutarın 138,6 katı talep gelmiştir. Süreçte bize destek veren Sermaye Piyasaları Kurulu, Borsa İstanbul, Merkezi Kayıt Kuruluşu, konsorsiyum üyeleri ve tüm yatırımcılara teşekkür ediyoruz. Böyle başarılı bir halka arza liderlik yaparak sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunmaktan dolayı mutluyuz” dedi.

5 Mart 2021 / Genel

Sosyal Medyada Paylaşın