Üretim Tesisi

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş.

TURK İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. ülkemiz ihtiyacı öncelikli ve stratejik ürünlerin ülkemizde üretimini ve tedariğini sağlamak amacıyla 2010 yılında kurulmuş ve Türk İlaç Sektöründe yerini almıştır. DSÖ listesinde yer alan ve dünyaca önemi kabul edilmiş birçok firmanın da tam yetkili temsilciliğini yürüten firmamızın ideali, ilgi alanımızda bulunan ve ülkemiz ihtiyacı stratejik ürün ve hizmetlerimizi milli üretimlerimiz haline getirmek ve insan sağlığına bilim ışığında en kaliteli, hızlı ve etik hizmeti sürdürülebilir biçimde sunmaktır. Bu çerçevede üretimini gerçekleştirmekte olduğumuz ürünlere ait üretimlerimiz GMP sertifikasyonuna sahip en üst teknolojiyle donatılmış tesislerimizde devam etmektedir.

Tesisimiz;

Yıllık 15.000 litre bitmiş ürün için 1.200 litre Difteri Toxoidi, 7.500 litre Tetanoz Toxoidi ile 30.000.000 doz Difteri&Tetanoz aşısı,

24.000 adet/saat Ampul,

1-20 ml form aralığında, aseptik koşullarda ve en son teknolojiyle uyumlu olarak ampul dolumu gerçekleştirilmektedir.

44.000 adet/saat Flakon,

2-20 ml form aralığında, aseptik koşullarda ve en son teknolojiyle uyumlu olarak flakon dolumu gerçekleştirilmektedir.

8.000 litre/saat Diyaliz Solüsyon,

Diyaliz solüsyon hattımızda 5, 6, 8 ve 10 litrelik hacimlerde üretim gerçekleştirilmektedir.

300 litre/saat Hemofiltrasyon Solüsyon,

Hemofiltrasyon solüsyon hattımızda 5 litrelik çiftli veya tek hazneli PP ambalajlarda steril dolum gerçekleştirilmektedir.

700.000 adet/saat Tablet,

Tablet üretim bölümü bilinen konvansiyonel tablet çeşitlerinin yanı sıra, çift taraflı farklı etken maddeli tablet üretim teknolojisine de sahiptir.

200.000 adet/saat Kapsül üretim kapasitesine sahiptir,

Kapsül üretim hattımız, doğrudan kuru granülasyonla üretimin yanı sıra istenilen şart ve koşulda kaplanmış, peletlenmiş çoklu/etken madde ihtiva edebilecek özellikte üretim teknolojisine sahiptir.